Edi Rama “frymëzon” edhe spitalin e Sarandës për…

- Advertisement -

 

Gjithë personeli i spitalit të Sarandës u përfshi sot në aksionin për pastrimin e territorit të jashtëm, duke pastruar jo vetëm sipërfaqet e dukshme por njëherësh pastruan edhe lulishtet.

Drejtori i spitalit “Petro Nako”, Arjan Kalcuni së bashku me infermierët e mjekët që iu shërbejnë qytetarëve, kanë dhënë sot një mesazh për të ruajtur pastër ambientet publike, sidomos ambientet rreth e qark spitalit ku higjiena është primare.

Kjo fushatë e nisur nga kryeministri Edi Rama për pastrimin e ambienteve publike duket se ka filluar të lëvizë disa institucione e jo vetëm Bashkitë, për të cilat Rama tha se do të ketë gjoba nëqoftëse pastrimi i ambienteve publike nuk është ashtu siç duhet.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...