KRYEMINISTRI RAMA: PERFUNDON LOTI 5 I RRUGES KARDHIQ – DELVINE

- Advertisement -

Kryeministri Edi Rama ka bërë sot publike pamje të reja nga rruga Kardhiq – Delvinë, vepër kjo me shumë rëndësi për rajonin ndërsa pritet të përfunfojë në nisje të sezonit turistik 2022. Kjo rrugë do të shkurtojë distancën Sarandë – Tiranë dhe anasjelltas me tre orë. “Përfundon plotësisht Loti 5 i Rrugës Kardhiq-Delvinë me gjithë veprat e artit (tombino rrethore, tombino box, mure mbajtëse e pritëse, një urë, një nënkalim) Po punohet intensivisht edhe në lotet e tjera të këtij projekti për të shkurtuar kohën e udhëtimit drejt bregdetit të jugut e për të nxitur zhvillimin e mëtejshëm të turizmit”, përfundon statusin në faqen e tij zyrtare, kryeministri Edi Rama, ndërsa bën publike foto nga punimet.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...