Kryeministri Edi Rama: Syri i Kaltër – Park Natyror.

- Advertisement -

Kryeministri Edi Rama i ka kushtuar sot një status të shoqëruar edhe me një video inspektimit të ditëve të fundit të ministres së Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro në Syrin e Kaltër. “Syri i Kaltër – Ku intensivisht po zbatohet projekti i rikualifikimit infrastrukturor, përmes një investimi të Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit, duke nisur nga parkimi, rruga, korsitë e biçikletave, deri te pikat panoramike, si dhe treni i vogël për vizitorët. Në ditët në vijim Syri i Kaltër do të marrë statusin #ParkNatyror dhe sipërfaqja e zonës së mbrojtur do të zgjerohet në rreth 290 ha, si pjesë e vizionit tonë për të ruajtur e kthyer në burim ekonomie të gjelbër perlat e Shqipërisë”, shkruan kryeministri Rama.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...