Kryebashkiaku Gurma në Gjermani, nënshkruan marveshje

- Advertisement -

Në Lübeck, Gjermani së bashku me kolegë kryebashkiakë të Kukësit e Cërrikut, nënshkruam  me homologun Jan Lindenau, Marrëveshjen e Bashkëpunimit mbi manaxhimin e integruar të mbetjeve urbane e ndarjen që në burim, si dhe përmirësimin e funksionimit të impiantit të ujërave të zeza, për të përfituar nga përvoja e modeli gjerman dhe për të sjellë një qasje tjetër në manaxhimin e mbetjeve urbane dhe pastërtisë në territor

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...