Kryebashkiaku Adrian Gurma: “Shtimi i parqeve publike, një nga kërkesat e nevojshme për qytetin…”

- Advertisement -

Shtimi i numrit të parqeve publike në territorin e bashkisë, një nga kërkesat e nevojshme për qytetin. Tregu i fruta – perimeve në këtë vend vecse treg nuk mund të quhej, u shpreh kryetari i bashkisë, Adrian Gurma për Sarandalife.al. Njëherësh duhet thënë edhe se për kryebashkiakun Gurma qyteti ka hapësira për parqe të tilla ndërsa kërkon mirëkuptim të qytetarëve të mos okupojnë hapësirat publike me ndërtime të paligjshme.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...