Krosi i vjeshtës, traditë e shkollës së mesme “Bido Sejko” në Konispol

- Advertisement -

Shkolla “Bido Sejko” në Konispol zhvilloi krosin e vjeshtës, traditë kjo ku marrin pjesë nxënës dhe gjimnazistë.
Në këtë veprimtari të shkollës nuk u shmang ndihmesa e bashkisë. Për një realizim pa probleme nga ana e bashkisë u vu në dispozicion Ambulanca dhe Policia për të pasur të gjithë elementët e sigurisë, që duheshin për mbarëvajtjen e këtij krosi.
“Zhvilluam sot me nxënësit e shkollës ” Bido Sejko “, në Konispol krosin e vjeshtës. Traditë kjo tashmë me nxënësit tanë e realizuar me shumë pasion dhe kënaqësi. Në këtë aktivitet sportiv morën pjesë nxënës nga klasa e 6-të deri në klasën e 12-të. Një mbështetje e madhe për këtë aktivitet ishte dhe Bashkia Konispol duke vendosur në dispozicon të nxënësve të gjithë elementët e sigurisë. Në përfundim të aktivitetit nxënësit u vlerësuan për arritjet dhe pjesëmarrjen.”, bën me dije shkolla “Bido Sejko” në Facebook.
/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...