Koncert i suksesshëm recital nr. 2 i violinistit Martin Xuxi (Video)

- Advertisement -

Me sukses u realizua koncerti i dytë recital në Liceun Artistik Tiranë i violinistit 14 vjeçar nga Saranda, Martin Xuxi !
Për të realizuar me sukses  koncertin kontribuan, pedagoges Pranvera Tego, pianistja Erjana Riza, violinisti Lorin Lepuri, drejtoria e Liceut për vënjen në dispozicion të sallës së koncerteve.

Në koncert morën pjesë dhe  personalitete të shquara të artit shqiptar si Zhani Ciko e Alqi Lepuri të cilët shprëhën vlerësimet e tyre, për violinistin e talentuar dhe me perspektivë Martin Xuxin. Në koncert të pranishëm ishin dhe familjarët, si gjyshi  Kostaq Xuxi, që e ndjek hap pas hapi suksesin e nipit, prindrit, hallat Miranda e Dorina, si dhe Kastrioti e Alfonsi.

Koncerti përfshinte vepra muzikore nga kompozitorët e njohur; Mozart, Vieniavski dhe Vivaldi, 4 stinët- Vera…. sarandalife.al i uron violonistit të talentuar Martin Xuxit suksese në karierën e tij artistike.

 

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...