Koncert festiv me nxënës të dalluar në bashkinë Delvinë

- Advertisement -

Edhe në qytetin e Delvinës në prag të festës së Vitit të Ri, u organizua koncerti festiv ku në qendër të tij ishin nxënësit me rezultate të larta. “QKF “Myrteza Leka” bëri bashkë fëmijë të talentuar nga të gjitha shkollat e bashkisë Delvinë, në një koncert festiv në prag të festës së Vitit të Ri. Në fokus të kësaj veprimtarie ishin fëmijët, por në veçanti nxënësit me rezultate më të larta në mësime, për të cilët pati edhe dhurata të veçanta. Në një atmosferë mjaft të ngrohtë e mes emocionesh të bukura, u përcollën urimet për një vit të mbarë e të suksesshëm! E nderuar që isha mes vogëlushëve, e lumtur që u bëra pjesë e gëzimit të tyre!” shkruan kryetarja e bashkisë, Majlinda Qilimi në faqen e bashkisë.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...