Kapet nga trata e pëshkarexhës “Erioni” mina e Luftës së Dytë Botërore me peshë 300 kg

- Advertisement -

Forcat xheniere të ardhur nga Tirana kanë qenë paraditen e sotme në portin e “Limjonit” dhe tërhoqën nga peshkarexha “Erjoni” minën e kapur prej tij me rrjetë ditën e djeshme. Pronari i peshkarexhës “Erjoni”, Redi Isaj na tha se minën e ka Emili, e identifikuar me këtë emër nga specialistët, e kapi trata e peshkarexhës së tij në vendin e quajtur Kepi i Qefalit, rreth 2 milje larg. Mina kishte një peshë rreth 300 kg dhe ishte e Luftës së Dytë Botërore.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...