Alfred Vasko, nga Italia: Teatri jo vetëm aktor por më bëri edhe krijues…

- Advertisement -

Aktor, regjisor, autor. Teatri më bëri krijues, na tha për Saranda life.al Alfred Vasko nga Italia. Tekstet e tij teatrale shohin dritën e botimit tek Shtëpia Botuese “Tabula fati” dhe në revistën “Sipario”. Ndërkohë qe poezitë dhe tregimet e tij botohen nga revista”La Valisa”. Së shpejti thotë Alfred Vasko do të qarkullojë përmbledhja me tregime të shkurtra, si dhe përmbledhja me poezi “ Schiumaglia di vecchio”.

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...