Interpretim i shkëlqyer dhe prononcim i sinqertë i sopranos së parë të TOB, Simona Karafili

- Advertisement -

Në koncertin e mbrëmjes së djeshme organizuar në ambientin e bukur të hotel “Brilant” e realizuar me ndihmesën e Bashkisë Sarandë, krahas orkestrës simpatike të ardhur nga Tirana, ku në formacionin orkestral ishin dy violina, një viol dhe një violinçel në bashkëpunim dhe me grupin e violinistëve të drejtuar nga Zamir Brinja, interpretoi me tre këngë dhe solistja e parë e Teatrit të Operës dhe Baletit Simona Karafili. Këngën “Kur më vjen burri nga stani” po ja u prezantojme ju të dashur ndjekës të portalit tonë. Në fund ne i morëm një prononcim sopranos, për emocionet që ajo përjetoj me publikun  simpatik që reagoi në mënyrën e duhur, duke u kënaqur pa masë.

 

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Lamtumirë “Aktori i madh i roleve të vogla”, Lek Mosi (Video)

    Nga Vangjel Agora    Nëse ka qenë dikur...

Nga Adrian Gurma: Kryebashkiakët e Qarkut Vlorë takim në Sarandë

Ishte kënaqësi pjesmarrja në Tryezën e mbajtur në Sarandë,...

80-vjetori i Çetës “Çamëria” nga Musa Kola

Sot përkujtohet 80-vjetori i krijimit të së parës çetë...

NGA THOMA NIKA : PROKOPI I DIJSHËM, PO AQ SA I GUXIMSHËM (VIDEO 2011)

Sot inxhinjeri pasionant i pyjeve dhe ekologu Prokop Qirjaqi...