Humb kontrollin ruli që po shtronte rrugën, përplaset një makinë, nuk ka të lënduar

- Advertisement -

Një aksident është shënuar pak më parë në Sarandë kur një nga mjetet që shërben për shtrimin e asfaltit në aksin e ri “Lagjia nr.1 Lëkurës – Kanali i Cukës”.
Konkretisht një Rul, ka humbur kontrollin dhe me shpejtësi është lëshuar në një dishezë duke goditur një automjet në ecje në aksin “Turizëm – Kanali i Cukës”.
Goditja ka qenë e fortë dhe mjeti jo vetëm është dëmtuar por është kthyer 90 gradë në mes të rrugës. Fatmirësisht Rulit i ka prerë rrugën mjeti, pasi mund të shkaktonte dëme në njerëz nëse do vazhdonte më tej.
Policia e Sarandës ndodhet në vendngjarje dhe po kryen veprimet e para hetimore.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...