Aktori shqiptar Daniel Nourka: “Kishte raste kur ndihesha ndryshe për shkak të prejardhjes sime” VIDEO

- Advertisement -

Theocharis Ioannidis i uroi mirëseardhjen Daniel Nourkas në emisionin “Night Out”. Aktori i spikatur nga seriali humoristik i MEGA-s “Shoqërues nga Tirana” i është përgjigjur me gjithë sinqeritet pyetjeve të bëra nga prezantuesja. Daniel Nourka iu referua vështirësive që hasi kur erdhi në Greqi, për shkak të origjinës së tij. “Tranzicioni nga Shqipëria në Greqi ishte i çuditshëm, nga pikëpamja që nuk e dija gjuhën, të gjitha të dhënat ndryshuan. Ishte një mentalitet tjetër, ritme të ndryshme, ndryshe nga fshati me të cilin isha mësuar. Familja ime ka pasur vështirësi në Greqi, veçanërisht babai im i pari. Kishte raste kur ndihesha ndryshe për shkak të prejardhjes sime. Kur je i huaj, është një emocion.Gjithmonë ndjen se ke diçka pak më ndryshe nga të tjerët. “Nuk e di nëse mund ta eliminoni këtë 100%”, ka rrëfyer Daniel Nourka.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...