Grupimi ‘Dhjetor 90’ i bashkohet Foltores, kërkesa për Azem Hajdarin

- Advertisement -

Grupimi ‘Dhjetor 90’ ka vendosur t’i bashkohet Kuvendit Kombëtar të 11 dhjetorit, thirrur nga ish-Kryeministri Sali Berisha.

Në një postim në Facebook, ky grupim ka dhënë dhe arsyet përse i është bashkuar Kuvendit të 11 dhjetorit, dhe ka parashtruar disa kërkesa.

Kërkesa kryesore ka të bëjë më Azem Hajdarin: “Azem Hajdari është kryetar nderi i përjetshëm i partisë Demokratike”.

Njoftim për mediat.

Grupimi “DHJETOR ’90” fton të jenë të pranishme mediat e shkruara dhe vizive sot, ditën e Premte më dt. 19. 11. 2021,  në orën 15.30,  para zyrës tonë në Selinë e  PDSH-së.

Grupimi ynë do të shpreh qëndrimin  zyrtar ndaj dy Kuvendeve të thirrura nga ish Kryeministri, Sali Berisha dhe Kryetari  aktual,  zoti Lulzim Basha.

Prania e mediave i shërben interesave të publikut.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...