Greqia lehtëson masat anti-COVID, ja çfarë duhet të dinë qytetarët që udhëtojnë drejt këtij shteti

- Advertisement -

Greqia ka lehtësuar masat kundër COVID, për qytetarët që duan të udhëtojnë drejt këtij shteti.

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se duke filluar nga data 15 mars, nuk do të jetë më i detyrueshëm plotësimi i formularit PLF për hyrjet në Greqi.
Gjithashtu nga data 15 mars do të rritet edhe kapaciteti i pasagjerëve për autobuzat turistikë nga 85% në 100%.

Njoftimi:

Duke filluar nga data 15 mars, nuk do të jetë më i detyrueshëm plotësimi i formularit PLF për hyrjet në Greqi.
Heqja e PLF lehtëson procedurat e hyrjes në Greqi duke i dhënë peshë kontrollit të certifikatave të vaksinimit.
Nga data 5 mars, do të rritet edhe kapaciteti i pasagjerëve për autobuzat turistikë nga 85% në 100%.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...