Greqi/ Rekord i zi me 6700 raste të reja Covid, mbi 1100 në Atikë dhe Selanik

- Advertisement -

EODY njoftoi sot një rekord të ri negativ të infeksioneve në Greqi. Rastet e reja të konfirmuara laboratorike me koronavirus të  regjistruar në 24 orët e fundit janë 6700 , nga të cilat 16 janë identifikuar pas kontrolleve në portat e vendit. Numri i përgjithshëm i rasteve është 754,451. Numri i pacientëve të trajtuar me intubacion është 434. Mosha mesatare e tyre është 64 vjeç. Nga pacientët e intubuar, 370 janë të pavaksinuar, ose pjesërisht të vaksinuar dhe 64 janë të vaksinuar plotësisht. Që nga fillimi i pandemisë, 3324 pacientë janë larguar nga ICU. Pranimi i pacientëve të rinj Covid-19 në spitalet e territorit është 321. Vdekjet e reja të pacientëve me COVID-19 janë 59, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 16050 vdekje.

/protothema.gr/

Përktheu:sarandalife.al

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...