Greqi/Regjistrohen 7,486 rastet e reja të koronavirusit, 664 të intubuar, 88 vdekje në 24 orët e fundit

- Advertisement -

EODY bëri të ditur se rastet e reja të konfirmuara laboratorike me koronavirus të regjistruar në 24 orët e fundit janë 7486 , nga të cilët 3 janë identifikuar pas kontrolleve në portat e vendit. Numri i përgjithshëm i rasteve është 938.903. Numri i pacientëve të trajtuar me intubacion është 664. Mosha mesatare e tyre është 64 vjeç. Nga pacientët e intubuar, 532 janë të pavaksinuar
ose pjesërisht të vaksinuar dhe 132 janë plotësisht të vaksinuar. Që nga fillimi i pandemisë, 3514 pacientë janë larguar nga ICU. Pranimet e pacientëve të rinj Covid-19 në spitalet e territorit janë 394. Vdekjet e reja të pacientëve me COVID-19 janë 88, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar një total prej 18,157 vdekje.

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...