Glyka Nera/Dëshmon i burgosuri me Babis:” Punon në mensën e burgut, kujdeset për macet”

- Advertisement -

Babis Anagnostopoulos punon në mensën e burgut të Korydallos , i cili përpiqet të kalojë një profil krejt tjetër në lidhje me vrasjen brutale të gruas së Caroline dhe qenit të tyre Roxy në shtëpinë e tyre në Glyka Nera . Këtë të paktën e ka zbuluar një i burgosur në burgun e Korydallos, i cili ka folur për sjelljen e të burgosurit të vrasjes. Burri që ndodhet në qelinë pranë vrasësit ka treguar duke folur për dikastikoreportaz.gr se vrasësi i rrëfyer i shmanget të përmendurit asgjë për krimin e rëndë të burgosurve të tij. “Në burg jemi partnerë, mund të them që punojmë bashkë. Ai nuk na ka treguar asnjëherë për rastin. “Zakonisht kur e pyesim, e kuptoni – pse në burg ka një atmosferë të veçantë – ai i shmanget përgjigjes”, thotë ai konkretisht. Për jetën e përditshme të vrasësit, i burgosuri i tij shprehet se Babis punon në mensën e burgut dhe në përgjithësi “është i qetë, kujdeset për disa kafshë që kemi këtu, Korydallos ka disa mace dhe pjesën tjetër të ditës është në shtëpinë e tij, në qeli dhe me librat e studimit që i ka me vete, pa e ditur se çfarë janë”.
Ai shtoi gjithashtu se tregon “solidaritet” me të burgosurit e tij në burg.
“Ai është në rregull. Ne kemi një marrëdhënie të mirë dhe flasim çdo ditë, ajo që më ka bërë përshtypje është se ai duket shumë i ndjeshëm, domethënë është i ndjeshëm ndaj fëmijëve. Sepse ndodh dhe unë kam fëmijë dhe fëmijët më dërgojnë foto, domethënë i sheh, është i mirë. Është miqësor me të gjithë, nuk grindet, hyn në rast se disa të burgosur keqkuptohen për t’i ndarë, por me dialog. “Ky është personazhi i tij, kështu e kam portretizuar dhe kështu është ai”, thotë ai.
Siç shtoi ai, ai i ndihmon kolegët e tij këtu brenda, mirë. Një i burgosur që mund të mos ketë një kartë telefoni, t’i japë ushqim ose çfarëdo që mund të ndihmojë.”
Madje, avokati i tij e viziton shpesh, ndërsa siç thotë ai nuk ka parë asnjë pjesëtar të familjes së tij./sarandalife.al/

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...