Gjimnazi i Sarandës festoi pavarësinë e Kosovës(Foto+video) 2008

- Advertisement -

Edhe gjimnazi “Hasan Tahsini” festoi në mënyrë madhështore shpalljen e pavarësisë së Kosovës. Nxënës, mësues folën para masës së madhe të nxënësve dhe uruan popullin e Kosovës për këtë ngjarje madhore në historinë e kombit tone.

 

 

Sheshi para shkollës kuqonte nga valvitja e flamujve kombëtarë, një atmosferë entusiaste, festive me brohoritje dhe ovacione që nuk rreshtnin së pushuari. Këtë atmosferë inkadeshente pasqyron dhe kjo video që po transmentojmë.

 

 

 

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...