Urdhër arresti ndërkombëtar për Robinho, për përdhunimin e një…

- Advertisement -

Prokuroria e Milanos i ka përcjellë Ministrisë së Drejtësisë kërkesën për ekstradim dhe urdhrin e arrestit ndërkombëtar për ish-sulmuesin brazilian të Milanit, Robinho , i cili u dënua me 9 vite burg për abuzim seksual me një 23-vjeçare shqiptareje ndodhur në Shqipëri, mbrëmjen e 22 janarit 2013. Si Robinho ashtu edhe shoku i tij, që u dënua me të, ndodhen në Brazil dhe mbrohen nga kushtetuta që nuk lejon ekstradimin e qytetarëve të vendit. Me urdhër-arrestin ndërkombëtar, nëse Robinho kalon kufirin e Brazilit, do të arrestohet dhe do të dërgohet në burgjet italiane.

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...