Kosova 14-vjet Pavarësi- Festimet në Sarandë (Foto + video 2008)

- Advertisement -

14 – vjet më parë populli i Kosovës, pas një periudhe të gjatë vuajtje, luftë, përpjekje dhe fitoreje ndaj regjimit gjakatar të Millosheviçit më 1999, me ndihmën e SHBA dhe të shteve të tjera më 17 shkurt të vitit 2008 shpalli pavarësinë.

 

 

 

Kjo ngjarje e rëndësishme për kombin tonë u prit me entusiazëm jo vetëm në Kosovë, Shqipëri, por edhe në Sarandë. Ky material pasqyron festimet e mbarë popullit të qytetit, në atë ditë të acartë të 17 shkurtit të vitit 2008.

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...