Forcat greke operacion në burgun e Domokos, kontrolle në qelitë e të burgosurve, ja çfarë iu gjet Alket Rizait

Forcat speciale greke mësyjnë në burgun e Domokos. Sipas mediave greke, janë zhvilluar kontrolle në 7 qeli ku mbahen 17 të burgosur, mes tyre Alket Rizai.
Gjatë kontrolleve, u evidentuan sende të paligjshme në qelitë e 12 të burgosurve.
Gjatë kontrolleve u gjetën dhe sekuestruan sende të paligjshme, 5 hekura të improvizuara, 7 kaçavida, 2 thika, shkop i përbërë nga tre pjesë të bashkuara dhe të lidhura me leckë, 5 celularë me karta SIM, 8 karikues dhe 3 fisha USB, 17 USB stick, orë smartwach me karikues, 4 pirunë metalikë dhe pjesë piruni metalik, kufje me fish dhe pa fish, 2 tehe, brisk i improvizuar dhe brisk i vendosur në një kashtë druri, copë pecikllazi dhe një shpatull metalike.
1 celular, karta, shkopi i mbështjellë dhe thika janë gjetur tek Alket Rizai. Kontrollet bëhen për zbulimin e të dhënave mbi vrasjen në Nea Smyrni të Kreshnik Çerçizajt dhe Armando Ogranaja. Pak ditë më parë u kontrolluan qeli dhe në burgun e Hanias.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...