Bashkia Konispol përvesh “mëngët” para se dimri të trokasë

- Advertisement -

Jemi në muajin e fundit të vjeshtës, pak para se shirat e rrëmbyeshëm të fillojnë dhe Bashkia Konispol ka filluar të marrë masat për pastrimin e kanaleve kulluese dhe gjithashtu po bëhet rehabilitimi i rrugëve të brendshme nëpër parcela.

Bashkia Konispol me anë të një postimi në Facebook, ka postuar gjithashtu dhe foto nga një pjesë e punimeve të cilat po kryhen aktualisht.

Këto masa do të jenë gjithashtu ndihmesë për fermerët e manderinave të cilët kanë filluar mbledhjen dhe eksportimin e tyre.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...