Emri/ 27-vjeçarja nga Saranda që humbi betejën me Covid-19

- Advertisement -

Ministria e Shëndetësisë njoftoi ditën e djeshme bilancin në 24 orët e fundit përsa i përket pandemisë së koronavirusit. Ditën e djeshme kanë ndërruar jetë 7 qytetarë nga Covid-19. Mes tyre ishte edhe një vajzë nga Saranda. Ajo ishte 27 vjeç dhe nuk dihet nëse ka pasur sëmundje të tjera bashkëshoqëruese.
Ana Paguni, me origjinë nga Çuka, banore në lagjen numër 2 në Sarandë, për disa ditë ka qenë në trajtim intensiv në Spitalin Infektiv në Tiranë. Fatkeqësisht e reja nuk mundi të luftonte dot më kundër Covid-19 dhe ditën e djeshme e humbi betejën.
Varrimi i 27 vjeçares Anë bëhet sot në Çukë.
Stafi i Sarandalife iu shpreh ngushëllimet familjarëve !
/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...