Ekziston një “plan për të rrëzuar Putinin” nga elita ruse

- Advertisement -

Një skenar i “rënies” së Vladimir Putin nga pushteti në Rusi u prezantua të dielën nga Shërbimi Qendror i Inteligjencës i Ministrisë së Mbrojtjes së Ukrainës.
Sipas një postimi në faqen zyrtare në Facebook të shërbimit, një grup personalitetesh të fuqishme ruse nga biznesi dhe elita politike e vendit tashmë ka filluar të zhvillohet në Rusi, i cili synon të largojë Putinin “sa më shpejt të jetë e mundur” dhe të rivendosë ekonominë . lidhjet me Perëndimin, të cilat u shkatërruan nga sanksionet e vendosura nga pushtimi i Ukrainës.

Në fakt, informacioni i cituar nga Shërbimi i Ministrisë së Mbrojtjes të Ukrainës, kërkon që elita ruse të ketë gjetur tashmë pasardhësin e Putinit në pushtet, në personin e drejtorit të FSB-së , Aleksandër Bortnikov , i cili thuhet se “ka rënë në favor. me Roo. për shkak të vlerësimeve të tij të gabuara për gjendjen e popullsisë dhe dinamikën e ushtrisë ukrainase.
Sa i përket mënyrave sesi Putini do të “rrezojë” nga pushteti, sipas Shërbimit të Ukrainës, nuk mund të përjashtohet një “aksident”, “sëmundje e papritur”, apo “helmim”.
“Këto procese ka të ngjarë të lidhen me ‘zbrazjen’ e fundit të pozicioneve çeçene në Kievin verior, ” tha ministria e mbrojtjes. “ Informacioni erdhi nga pala ruse. “Kjo është ndoshta mënyra se si udhëheqja e FSB po përpiqet të dobësojë ndikimin e Kadyrov . ”
Në të njëjtën kohë, Shërbimi Informativ i Ministrisë së Mbrojtjes së Ukrainës deklaroi se“Rusët po dërgojnë një grup të ri terroristësh mercenarë, me qëllim eliminimin e udhëheqjes së vendit ” .
Raporti thoshte se një grup i krijuar nga miku i ngushtë i Putinit dhe pronari i grupit të zgjedhur të Wagner-it, Yevgeny Prigogine, kishte filluar të mbërrinte në Ukrainë për të “ekzekutuar” Zelenskyn, kreun e administratës presidenciale, Andrei Germak dhe kryeministrin Dennis Smihal.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...