Drejtoria Detare paralajmëron: ” Erëra të forta, valëzim deti deri në 7 ballë”

- Advertisement -

Vendi ynë do të mbizotërohet nga moti i keq sot dhe nesër ( 4, 5 nëntor).

Drejtoria e Përgjithshme Detare ka njoftuar se  moti do të përkeqësohet gjatë gjithë vijës bregdetare, si rrjedhojë e erërave të forta.

Sipas Drejtorisë zonat bregdetare  do të përfshihen nga era me drejtim jug-juglindje me shpejtësi deri në 31 milje në orë dhe valëzimi në detin Adriatik do të jetë me forcën 4-5 ballë me lartësi dallge mbi 3m dhe në Detin Jon forca 5-7 ballë, me lartësi dallge deri në 4m.

Për këtë arsye Drejtoria Detare u bën thirrje të gjithë subjekteve që kryejnë veprimtari në det të tregojnë kujdes.

“Me qëllim parandalimin e çdo situate të papritur për shkak të kushteve atmosferike kërkojmë bashkëpunimin e të gjithë subjekteve që ushtrojnë veprimtari në fushën e detarisë, duhet të marrin të gjitha masat e nevojshme për të qenë të sigurt dhe parandaluar çdo rrezik të mundshëm për shkak të kushteve të përkeqësuara të motit.”

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...