Delvinë/ Ndahet nga jeta ndihmës epidiomologu Napolon Abazi

- Advertisement -

Me anë të një postimi në Facebook, Njësia Vendore e Kujdesit Shëndetësor Delvinë shpreh ngushëllimet për humbjen nga jeta të një prej specialistëve të kësaj qendre.

Napolon Abazi është ndarë nga jeta në moshën 59 vjeçare, pasi prej tre muajsh vuante nga një sëmundje e rëndë. Ai punonte si ndihmës epidiomolog që prej vitit 1985 dhe ka shërbyer për 35 vjet në Spitalin e Delvinës.

“Dhimbje për ikjen e parakohshme të kolegut,mikut tonë,njeriut të mirë,Napolon Abazi.

I shprehim ngushëllimet tona të përzemërta  familjes!

U prehsh në paqe miku ynë Polo!”, shpreh ngushëllimet NJVKSH Delvinë.

Stafi i Sarandalife i shpreh ngushëllimet familjarëve të tij.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...