Dokumentar anglez për Caroline Crouch

- Advertisement -

 

Caroline Krauts në një film dokumentar për jetën fëmijërinë, martesën, problemet dhe fundin e saj tragjik të një vajze 20-vjeçare, e cila u vra nga bashkëshorti i saj, Babi Anagnostopoulos në Glyka Nera, u publikua nga Channel 5 në Britani. Çështja vazhdon të shqetësojë si komunitetin grek ashtu edhe jashtë vendit, pasi në Britani, vendlindja e vajzës fatkeqe, një nga kanalet më të njohura vendosi të regjistrojë afatin kohor të çështjes dhe të krijojë një  film dokumentar  për këtë rast të errët.
“Historia e vrasjes së  Caroline Crouch  dhe çfarë ndodhi konkretisht”, titullohet  dokumentari , i cili u shfaq në rrjetin britanik dhe brenda 90 minutash fokusohet rasti, duke arritur në hetimin e vrasjes nga bashkëshorti i saj, përmes ditarit të20-vjeçares, por edhe ajo që i kishte paraprirë ditën që la frymën e fundit. Në të njëjtën kohë, u përvijua profili i Babis Anagnostopoulos dhe lidhja e tij me nënën e re u regjistrua hap pas hapi që nga njohja deri në dasmën e tyre në Portugali në 2019-ën e prej andej deri në ardhjen në jetë të vajzës dhe në finalen tragjike.

 

 

 

 

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...