Denaj:Nga skaji juglindor i Sarandës….

- Advertisement -

Deputetja e Sarandës, Anila Denaj, ka përshëndetur mëngjesin e sotëm përmes statusit në faqen e saj me pamje nga skaji juglindor i Sarandës, nga dy fshatra, Leshnica e Poshtme dhe e Sipërme, ndërsa i sugjeron si destinacione për t’u vizituar -Mirëmëngjes

Nga skaji juglindor i Sarandës me dy fshatrat piktoreskë, Leshnica e Poshtme dhe e Sipërme. Një destinacion që vlen të vizitohet për mikëpritjen, traditat, religjionin, për monumentet kulturore, për t’i kthyer banorët në tokat e tyre e për t’i dhënë hov agroturizmit dhe vlerave të dikurshme. Ju mund të vizitoni 5 monumente kulture të veçanta të kësaj zone:

Kisha e Shën Gjergjit Leshnicë e Sipërme,

Kisha e Shën Thanasit Leshnicë e Spërme,

Banesa e Petro Shekës Leshnicë e Poshtme,

Ura nën Kishën e Shën Gjergjit Leshnicë e Sipërme

Ura me Qemer në Leshnicën e Poshtme, shkruan deputetja Anila Denaj.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...