I braktisur nga familja, në situatë rruge, bashkia i vjen në ndihmë 67 vjecarit

Një i moshuar në situatë rruge është gjetur mbrëmjen e së shtunës në qytetin e Sarandës. Pas informacionit nga një qytetar se në mjediset e jashtëme të një pallati në lagjen nr1 të qytetit ndodhej një i panjohur në gjendjen e një endacaku kanë shkuar në vend sherbimet e policisë bashkiake. U morën masat dhe pas kontrollit mjekësor për gjendjen e tij shëndetësore u strehua përkohësisht në konviktin e shkollës së mesme. Drejtoresha e konviktit së bashku me personelin vunë në dispozicion akomodimin e qytetarit endacak në një dhomë të vecantë. Përmes kartës së identitetit, që qytetari e kish me vete mësohet se ai është Ylli Sulejmanasi, 67 vjec, me origjinë nga Staraveci i Dibrës. Mësohet se 67 vjecari ka qenë i martuar në Bajkaj të Delvinës. Eshtë baba i dy djemve, ka qenë coban me bagëti dhe pas divorcit është braktisur nga familja. Në bisedë me të ai tregon jetën e tij dhe falënderon për ndihmën që iu dha në kushtet e të qënit të tij i braktisur dhe në rrugë.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...