Delvinë/ Tjetër arrestim, 43 vjeçari kapet në flagrancë

- Advertisement -

Drejtoria Vendore e Policisë bën me dije se nga Policia Rrugore e Sarandës është arrestuar në flagrancë shtetasi B. K., 43 vjeç, banues në Delvinë, pasi u konstatua duke drejtuar automjetin, pa leje drejtimi.

Kontrollet nga ana e Policisë Rrugore Sarandë këtë muaj kanë qenë më intensive për shkak të ngjarjes së fundit ku nën kërcënimin e armës u vodhën 20 milion lekë.

Pothuajse e përditshme, prezenca e Policisë Rrugore ka qenë në disa pika të qytetit si Qafë-Gjashtë, rrethrrotullimi i Metoqi dhe në hyrje të rrugës së Pestë ku automjetet janë kontrolluar për dokumentacionin e makinës dhe për plotësimin e detyrimeve të makinave që lëvizin me xhama të errët.

Gjithashtu këtë muaj janë arrestuar në flagrancë tre persona të cilët lëviznin pa patentë me automjet.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...