Çfarë “peshe” i hoqi nëndetit të Ksamilit Tik Lapaj?

- Advertisement -

Me ekipin e Nismës së Luleve dhe Saranda “Diving Center” siç ishte lajmëruar paraditen e sotme u zhvillua aksionin nr. 23 për pastrimin e tabanit të detit Jon pikërisht në Ksamil.

“Sot në Ksamil nxorrëm 95 goma. Në total prej fillimit janë nxjerrë 1813.

Ruajtja e mjedisit është detyrë e cilitdo prej nesh.

Ndoshta nuk e ndryshojmë dot realitetin, por sigurisht që është më mirë të jetosh duke u përpjekur për ta ndryshuar.”, shprehet Adriatik Lapaj pas këtij aksioni.

/sarandalife.

al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...