Çfarë do të diskutohet dhe miratohet në mbledhjen e Këshillit Bashkiak

- Advertisement -

Mbledhja e radhës  e Këshillit Bashkiak, e planifikuar në datë 29 tetor, do të ketë rend dite 10 diskutime të cilat janë bërë publike në 25 tetor në faqen zyrtare të Bashkisë Sarandë.

Përveç  ndihmës ekonomike, miratimit të personave që do të trajtohen në Qendrën Polivalente, saktësim emri/ mbiemri/ atësie, do të analizohet dhe ecuria e turizmit për vitin 2021.

Gjithashtu do të diskutohen problematikat lidhur me turizmin, analiza e raportit 8-mujor të veprimarisë financiare të Bashkisë si dhe raporti mbi ecurinë e investimeve të parashikuara në Buxhetin vjetor, do të miratohet dhe lista e familjeve që do të përfitojnë subvencionimin e qerasë nga të ardhurat e Bashkisë Sarandë.

/sarandalife.al/

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...