“Butrinti” rrëmben një trepikësh të artë në Peqin

- Advertisement -

Ekipi i “Butrintit” ka marrë sot një fitore jashtë fushe me “Shkumbinin” e Peqinit, në shifrat 1-2,me gola, të Jaupaj e Alinanit, në minutat 41 e 48-të dhe të Nunes për vendasit në minutën e 89-të. Një fitore me vlerën e tri pikëve, por që ngre lart moralin e skuadrës për vijimësinë e garës. Me këtë fitore “Butrinti” renditet në vendin e 11-të në klasifikim. Javën e ardhshme pret në Sarandë ekipin e Maliqit, ku rezultati i vetëm është fitorja, drejt objektivit për qëndrimin në Kategorinë e Parë.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...