Zëdhënësi i Kremlinit zbulon kushtet, ja çfarë duhet të bëjë Ukraina që Rusia të ndalë pushtimin

- Advertisement -

Moska ka vendosur disa kushte ndaj Ukrainës , duke theksuar se nëse plotësohen këto kushte atëherë mund të ndalen edhe sulmet ruse në Ukrainë.
Ka qenë zëdhënësi i Kremlinit i cili ka thënë për Reuters se Rusia ka bërë të qartë se ishte e gatshme të pezullonte ato të cilat i quan operacion ushtarak në Ukrainë, nëse Kievi plotëson kushtet.
Rusia po i kërkon Ukrainës të pezullojë menjëherë veprimet ushtarake, të ndryshojë Kushtetutën e saj përfshirë neutralitetin, të njohë Krimenë si territor rus dhe të njohë pavarësinë e rajoneve Donetsk dhe Lunansk.
Sipas Peshkov , Ukraina është e njohur me këto kushte dhe nëse i plotëson kjo mund të ndalet në një minutë.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...