Primaret e PD,dega Sarandë, më shumë se gjysma e të propozuarve nuk pranojnë kandidimin

- Advertisement -

Partia Demokratike e Sarandës është futur në një krizë aq të thellë sa gjysma e personave të propozuar nëpër grupseksione nuk pranojnë të bëhen pjesë e procesit. Burimet bëjnë me dije se bëhet fjalë për figura të njohura dhe me kontribut në parti që kanë refuzuar të plotesojnë formularin e kandidimit, justifikuar kjo me përçarjen e thellë të krijuar në këtë degë por edhe me faktin që shumë ish – zyrtarë nuk pranojnë të aktivizohen me strukturat aktuale duke krijuar një boshllek të madh e që pritet të përkthehet në një rezultat jo të mirë në lokalet e 2023. Burime pranë kësaj dege bëjnë me dije se deri tani formularin e kandidimit e kanë plotësuar vetëm 4 kandidatë nga 11 të propozuar.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...