Butrinti merr një pikë të rëndësishme në transfertën kundër Tomorrit

- Advertisement -

Butrinti ia ka dalë të marrë një pikë në një transfertë mjaft të vështirë siç ishte ajo e sotmja kundër ekipit të Tomorrit të Beratit.

Sfida u mbyll me rezultatin e bardhë 0-0 me të dyja skuadrat që marrin nga 0 pikë.

Momenti më i rëndësishëm i takimit ishte ai i minutës së 31-të ku portieri i skuadrës së Butrintit arriti që të presë një 11 metërsh.

Ky është barazimi i tretë radhazi për Butrintin e drejtuar nga tekniku Artan Bano, ndërkohë që ndeshjen e radhës do e kenë në fundjavë në Sarandë kundër skuadrës së Erzenit.

Aktualisht Butrinti renditet në vendin e tetë me 13 pikë të grumbulluara.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...