Tag: Butrint

Browse our exclusive articles!

Jakomoni në Butrint (1937) dhe historia e Perëndeshës ”Dea”(video)

Suksesi i gërmimeve arkeologjike të arkeologut të famshëm italian Luixhi Ugolini, tërhoqën vëmendjen e autoriteteve më të larta fashiste Italiane, të cilët organizuan një...

Butrinti merr një pikë të rëndësishme në transfertën kundër Tomorrit

Butrinti ia ka dalë të marrë një pikë në një transfertë mjaft të vështirë siç ishte ajo e sotmja kundër ekipit të Tomorrit të...

Disiplina dënon me dy ndeshje lojtarin e Butrintit U17, Indrit Sejko

Komisioni i Disiplinës ka zbuluar së fundmi vendimet e marra, në lidhje me ngjarjet e fundit në futbollin shqiptar. Për shkak të pauzës së Kombëtareve,...

Popular

U prezantuan kandidatët e primareve në Sarandë: Ardit Cikuli, Armando Magllara, Ilir Nikolla dhe Spiro Vaso

Katër kandidatët e Partisë Demokratike për primaret në Bashkinë...

Çfarë do ndodhë me temperaturat? Dhjetori vjen me reshje, kthesa e madhe që pritet tashmë

Dhjetori nis si një vijimësi e vjeshtës, me mot...

Policia greke tenton të ndalojë mjetin e dyshimtë në Janinë, tre persona hapin zjarr ndaj patrullës JANINË

Hapet zjarr ndaj patrullës së policisë greke. Ngjarja ka ndodhur...