Butrinti merr Certifikimin sipas standardit të projektit Mo.Na. –

- Advertisement -

-Gjatë takimit nr. 7 dhe 8 të komitetit drejtues të projektit Mo.Na (programi Interreg Balkan-Mediterranean 2014-2020) u morën në shqyrtim aplikimet pilot për zonat studimore të projektit përkatësisht Ishulli i Santorinit-Greqi, Butrinti – Shqipëri, qendra historike e Nesebarit – Bullgari dhe Pylli Pafos – Qipro.
Standardi Mo.Na është një nga produktet kryesore të projektit Mo.Na i cili vlerëson menaxhimin e integruar të siteve të trashëgimisë botërore UNESCO.
Më shumë informacion mbi këtë projekt gjeni në faqen zyrtare të projektit”, bën publike faqja e Parkut Kombëtar të Butrintit.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...