“Bistrica” e “Kalasa” nga moti i keq i kësaj të shtune

- Advertisement -

Edhe nga lumi “Bistrica”e “Kalasa” nga rëniet sot të këtij shiu të pandërprerë kanë prurje të shumta ndërsa kanë dalë nga shtrati dhe kanë krijuar përmbytje të tokave afër tyre. Sipas kryetarit të bashkisë së Finiqit, Kristo Kico, i cili edhe në këto momente ndodhet me stafin në terren, situata është nën kontroll. I njejti reagim për situatën vjen edhe nga kryebashkiakja e Delvinës, Majlinda Qilimi duke u shprehur : “
Nuk kemi asnjë problematikë aktualisht,gjithsesi ne po e monitorojmë situatën”.

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...