Bill Gates i dhuron librin e tij të fundit durrsakes, Xhulia Kurti, fituese e vëndit të dytë në botë për …

- Advertisement -

Vetëm pak kohë më parë, studentja Xhulia Kurti e Universitetit të Durrësit u rendit e dyta në botë në konkursin prestigjioz “IAA mobilitython”, i cili këtë vit u zhvillua në Mynih, Gjermani.Bill Gates i dhuroi librin e tij të fundit Xhulias së bashku edhe me një mesazh përgëzimi për suksesin e arritur. Xhulia është shqiptarja e parë që e ka marrë këtë libër. Këtë ia cilëson ai në mesazhin e dërguar.Kjo eshte Xhulia, kampionia jone, krenaria jone ne fushen e teknologjise. Dhe askush nuk flet per te. Askush nuk e njeh.Por Xhulian meritojne ta njohin te gjithe. Rinia qe te frymzohen dhe brezi tjeter qe t’kuptoje esencat e ksaj rinie.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...