Baste online dhe lloto nga celulari, arrestohet 32-vjeçari

- Advertisement -

Një 32-vjeçar u arrestua nga Policia e Gjirokastrës për ushtrimin e lojërave të fatit në lokalin e tij.

Në pranga ka rënë i riu Alkend Haskaj pasi në lagjen “18 shtatori” gjatë kontrollit të ushtruar në lokalin e marrë me qira nga 32-vjeçari, janë sekuestruar disa celularë ku kishte faqe online të basteve sportive.

Nëpërmjet celularit, ai ushtronte aktivitetin e lojërave të fatit në kundërshtim me ligjin.

Në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale të ushtrimit të paligjshëm të lojërave të fatit, specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Gjirokastër, në bashkëpunim me Seksionin e Hetimit të Krimit Ekonomiko-Financiar, arrestuan 32 vjeçarin.

Sipas njoftimit zyrtar të Policisë është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një aparat celular, ku dyshohet se përmbante faqe online të basteve sportive dhe nëpërmjet këtij aparati ushtronte veprimtarinë e lojërave të fatit në kundërshtim me ligjin.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, për veprën penale “Organizim i llotarive të palejuara”.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...