Bashkia Finiq vazhdon punimet për rregullimin e rrugëve

- Advertisement -

Në vazhdim janë punimet e sektorit të rrugëve të Bashkisë Finiq në fshatin Aliko, të cilat kanë nisur gjatë periudhës së mëparshme. Punimet realizohen nga burimet e veta të Bashkisë. Ndërhyrjet kanë qenë shumë të nevojshme për komunitetin lokal, në zona problematike dhe të paaksesueshme.

“Qëllimi i autoritetit bashkiak është krijimi i kushteve sa më të mira për zhvillim të qëndrueshëm, të lidhura pazgjidhshmërisht me historinë e zonës. Në kuadrin e një qasjeje tjetër, ne përpiqemi të ndikojmë pozitivisht në jetën e përditshme të banorëve tanë, me hapa të qëndrueshëm, duke kërkuar rezultatin dhe ndikimin më të mirë të mundshëm …”, theksoi në një deklaratë Kristo Kiço.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...