Bashkia Finiq: Prioritet, investime edhe në mbjelljesh pemësh

Prioritet në mbarëvajtjen e punëve në bashkinë e Finiqit është krahas investimeve në rrugë brenda fshatrave të bashkisë është edhe mbjellja e pemëve. Për tē vlerësuar ështē fakti që vetë kryebashkiaku i Finiqit, Kristo Kico, ndjek vetë nga afër cdo investim, e në rastin konkret edhe mbjelljen e pemëve.
 
“Mbjellja e pemëve është realizuar së fundmi nga sektori përkatës i gjelbërimit në të gjithë bashkinë e Finiqit. Zgjedhja e tyre nuk është e rastësishme, pasi janë pemë dhe shkurre që mund të rezistojnë në kushtet atmosferike të zonës sonë dhe kanë kërkesa të ulëta për ujë. Qëllimi i aksionit është zbukurimi, krijimi i sipërfaqes së gjelbër, përgjatë akseve rrugore”, bëhet publike në faqen e bashkisë.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...