Atleti Alush Çukari sot nis distancën Sarandë – Vlorë

Nismën për të përshkuar rrugët e atdheut me këmbë nuk e kanë ndalur atletin sarandjot Alush Çukari në misionin e vet. Mëngjesin e kësaj të hëne në orën 08.30 atleti Alush Cukari do të nisë Maratonën e tij Individuale në distancën Sarandë – Vlorë. Për këtë atleti do të ndjekë rrugën nga Bregdeti duke kaluar nga Qafa e Llogarasë. Në vrapim atleti do të filmohet.
Atleti Alush Çukari në distancën Sarandë – Vlorë mbeshtetet nga Bashkia Sarandë, nga Kryetari Adrian Gurma, Intermedica me Vasil Llajo Renato Dhima, Asaf Stroka Kryetari i Këshillit Bashkiak Sarandë, Drejtori i Ujësjellës – Kanalizime, Sheme Lulo e Rustem Duka Drejtor i Sherbimeve Publike,
“Viktoria” Këmbime Valutor “Rruga e Flamurit” afër Zyrës së Punës dhe Thodhori Miho.
Urime dhe suksese atletit Alush Çukari !

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Lamtumirë “Aktori i madh i roleve të vogla”, Lek Mosi (Video)

    Nga Vangjel Agora    Nëse ka qenë dikur...

Nga Adrian Gurma: Kryebashkiakët e Qarkut Vlorë takim në Sarandë

Ishte kënaqësi pjesmarrja në Tryezën e mbajtur në Sarandë,...

80-vjetori i Çetës “Çamëria” nga Musa Kola

Sot përkujtohet 80-vjetori i krijimit të së parës çetë...

NGA THOMA NIKA : PROKOPI I DIJSHËM, PO AQ SA I GUXIMSHËM (VIDEO 2011)

Sot inxhinjeri pasionant i pyjeve dhe ekologu Prokop Qirjaqi...