Atleti Alush Çukari në maratonën e radhës me synimin drejt Vlorës

- Advertisement -

Pasi arriti Tiranën atleti Alush Çukari ka synuar tashmë Vlorën. Paraditen e së enjtes në 24 nëntor atleti ka përshkuar rrugën maloren e Llogarasë për të shkuar deri në Dukat në afërsi të Orikumit.
Ngjitjen e malores të Llogarasë atleti e realizuar për 1 orë, ndërkohë që gjithë distanca deri në Dukat zgjati 2 orë e 5 minuta.
Atleti Alush Çukari është 55 vjec dhe këtë maratonë individuale që e ka nisur nga Qafë Gjashta me destinacion Vlorën çdo fundjavë në kuadër të festave të 28-29 Nentorit.

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...