Atentat 50-vjeçarit shqiptar në Greqi

- Advertisement -

Ngjarja në Koropi, sot në mëngjes. Nga një makinë ngjyrë argjendi  është qëlluar me armë zjarri në drejtim të një shqiptari 50-vjeç i cili ndodhej jashtë një zyre të Qendrës së Shërbimit të Qytetarëve (KEP). Shqiptari është plagosur në këmbë dhe është transportuar me urgjencë drejt spitalit. Kryetari i Bashkisë së Koropit, Dimitris Kiusis, tha për mediat se “bëhet fjalë për ngjarje mes shqiptarësh të komunitetit rom për kontrollin e trafikut të drogës në zonë”.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...