Arrestohet 61 vjeçari, emisioni “Stop” denoncon hedhjen e mbetjeve të llaçit te “Kanali i Çukës”

- Advertisement -

 

Pas denoncimit me video në emisionin “Stop” për hedhjen e mbetjeve të ndërtimit nga një ndërtesë 7 katëshe në Kanalin e Çukës, Komisariati i Policisë Sarandë njofton se : “Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë arrestuan në flagrancë shtetasin E.F.,60 vjec, banues në lagjen Nr.1, Sarandë.”.

Ky shtetas është konstatuar nga punonjësit e policisë në vendin e quajtur “Kanali i Çukës” duke hedhur nga ndërtesa shtatëkatëshe mbetje llaçi ne grykëderdhjen e lumit “Bistricë”

Materialet kaluan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Sarandë, për veprime të mëtejshme, përfundon njoftimi i Policisë.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...