Argjentina fiton Kupën e Botës në futboll

- Advertisement -

Argjentina fitoi kupën e Botës dhe Lionel Mesi realizoi ëndrrën e tij më të madhe. Ai gjithashtu u shpall lojtari më i mirë i turneut.

Menjëherë pas triumfeve të parët që kanë reaguar janë Barcelona një ndër klubet ku Mesi ka bërë histori.

Dhe tjetri është shoku i tij i ekipit Nejmar me të cilin ka luajtur edhe tek Barcelona e tashmë tek PSG-ja.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...