Aktori ‘çmend’ grekët/ E thotë troç në kanalin e tyre: Jam krenar dhe dua të njihet mbiemri real shqiptar

- Advertisement -

Aktori i njohur Kostas Nikouli ka “çmendur” grekët me intervistën e tij të fundit në një kanal televiziv grek.

Ai foli për karrierën e tij të gjatë e plotë vështirësi si dhe për rrugëtimin që bëri bashkë me familjen nga Shqipëria në Greqi.

Më kokën lart ai tha në intervistë se është krenar që është shqiptar dhe do që ta njohin me mbiemrin real shqiptar të tij.

“Ndryshimi i mbiemrit s’ndikon aspak, nuk më tradhton. Dua që mbiemri të jetë Nikouli dhe jo Nikoulis të kujtoj se nga vij.

Në ID shkruante Nikouli dhe ky doja të ishte mbiemri im. Jam krenar që jam shqiptar. Isha i hapur që në momentin e parë dhe nuk u ndjeva si i huaj apo ndryshe nga të tjerët.

Ndoshta nuk e kam kuptuar se çfarë do të thotë shqip, por për sa kohë jam nuk jam ndjerë kurrë keq,” u shpreh ai.

/Faxweb/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...